HASTA ÖYKÜLERİ

Yaşamak, Kaldığı Yerden

Unutkanlık, hafıza kaybı halsizlik gibi şikayetler ile birçok hastaneye başvurduk. Karaciğer nakli olmamız gerektiğini en son gittiğimiz hastanede söylediler. Doktorumuz karaciğer naklinde Güven Hastanesi'nin çok başarılı olduğunu söyledi. Doktorumuzun tavsiyesi üzerine Güven Hastanesi Organ Nakli Merkezi'ne başvurduk. Son derece başarılı  bir  operasyon  geçirdim. Prof.Dr. Sedat Karademir, Dr. Muzaffer Atlı, Doç.Dr. Nedim Çekmen ve tüm ekibe teşekkürler.  A.T.

Devamı

Oğuldan Babaya Mutluluk Nakli

Mayıs 2013 tarihinde ani kilo kaybı neticesinde doktora başvurmam sonucunda Hepatit B kaynaklı karaciğer kanseri(HCC) teşhisi konuldu. Bunun üzerine kemoterapiye başladım. Başka bir hastanede kadavradan organ nakli için sıralamaya girdim. Bu arada eşim ve çocuklarımın ısrarları üzerine canlı donörden nakil için, İstanbul ve Ankara'da bazı organ nakli merkezleri ile görüştüm. Bu konuda uzmanlaşmış doktorları da araştırmaya başladım. Zaman zaman görüşmeler yaptım. Kadavradan nakil için sıralamaya girdiğim hastanede canlı donörden nakil için eşim ve iki oğlumun verici olup, olamayacaklarının araştırması yapıldı. Eşim ve büyük oğlumun uygun verici olamadıkları tespit edildi. Diğer oğlum D'nin karaciğerinin damar yapısı itibarı ile bana tam uygun olmamasına rağmen konusunda deneyimli bir ekibin bu nakli yapabileceğine...

Devamı

Öğretmenimiz Eski Sağlığına Kavuştu

Ankara'da özel bir  hastanede  yaşadığım mağduriyet  nedeniyle böbrek nakli  için  yeni  bir merkez  aramaya   başladım. Tedavi gördüğüm diyaliz  merkezinde,  Güven  Hastanesi'nde başarılı bir  böbrek nakli operasyonu geçiren hastanın  tavsiyesi  üzerine  Güven  Hastanesi  Organ  Nakli  Merkezi'ne  ulaştım. Nakil öncesi ve sonrası yardımlarını esirgemeyen başta doktorlarımız olmak üzere, hemşire ve yardımcı personellere teşekkürler.S.E.

Devamı

Karaciğer Nakilleri Devam Ediyor

Nisan ayında Hepatit B ile başlayan hastalığımın, siroza dönüştüğünü öğrendim. İnternet üzerinden nakil merkezlerini araştırdım. Prof.Dr. Sedat Karademir'in  bu konudaki başarılı geçmişinden oldukça etkilendim. Başarılı bir operasyonla nakilim gerçekleşti. Güven Organ Nakli Merkezi'ne, hemşire hanımlara, Suzan, Şengül, Halime, Begüm, Ozan ve Adnan Bey'e teşekkürler.H.B.

Devamı

Organ Nakli Haftası'nda Sizde Yaşatma Şansına Ortak Olun

Biliyor musunuz?“Ülkemizde 50.000 den fazla hasta organ bekliyor.”“Organ bekleyen hastaların sayısı her geçen gün artıyor.” “Kronik karaciğer ve böbrek hastaları bağışlanan organlarla hayata dönebiliyorlar.” “Ülkemizde 2012 yılında nakli gerçekleştirilen 1001 karaciğer ve 2905 böbreğin ancak %25’i kadavra bağışlarından elde edildi.”“Organ bağışı hayat kurtarır ve kurtarabileceğimiz çok hayat var.”

Devamı